Roska Brno a  SaBBa na dračích lodích

V úterý 8. 9. 2020 jsme si tedy krásně užili. Pozvala nás opět Blanka Urbánková ze SaBBy, abychom se k nim tradičně i letos přidali na projížďku na dračí lodi z jundrovské loděnice.
Díky silným mužům  z organizace Dračí lodě Brno z.s. a Torrsen Sports s.r.o jsme společně dopravili těžkého draka na vodu. Byla připevněna hlava, ocas a hlavně veliký buben. 
Kromě členů a příznivců SaBBy jsme se přidali i my – 7 roskařů (pacienti s roztroušenou sklerózou). Tak se na jízdu na drakovi vydaly celé rodiny. Pra/rodiče, děti, vnoučata i jednotlivci, kteří nikam nespěchali si vychutnávali krásu přírody kolem vody.
I když jsme se velmi snažili vkládat pádla do vody podle rytmu bubnu, moc velkou rychlostí jsme nejeli a také ty přestávky byly trochu delší.  Náš lodivod Amos nás pak šťastně dovezl zpět. Za krásného slunečného počasí jsme viděli lekníny, kačenky, nejrůznější ptáky, několik plavajících psů, pár rybářů a krásnou přírodu okolo. Zajímavé bylo sledovat i trénující veslaře, kteří kolem nás projížděli i mávající děti na břehu. Hlavně ti, co jeli dnes poprvé, byli nadšeni, jaký krásný pohled je z vody na břehy řeky.

Přestože jsme nevyjeli z města, strávili jsme odpoledne v přírodě. A tak jsme se po otáčce pod splavem, s hlasitým ahóóój pod každým mostem, spokojeni vraceli zpět do loděnice.

 Blanka všem připravila i diplomy. Po nezbytném fotografování jsme společně poseděli v loděnici. A potom nám na kytaru zahrály Barča Hájková a Maruška Sedláčková. Zazpívali jsme si,  popovídali, občerstvili jsme se, zhodnotili jsme bezvadnou akci.

 Těšíme se zase za rok na shledání.

                                                                                              Vlasta Blatná, Roska Brno-město