Co a kde - Malé dračí lodě na Svratce - memoriál Michala Konvaliny - 2024

MDL Brno 2024 – memoriál Michala Konvaliny

Termín:           18. 05. 2024
Místo:              Loděnice Dračích lodí Brno, u Jundrovského mostu, ulice Veslařská 370, řeka Svratka
Pořadatel:      Torrsen Sports s.r.o. ve spolupráci s Dračí lodě Brno, z. s.  

Aktuality - vložený závod "O POHÁR MĚSTA BRNA"

O POHÁR MĚSTA BRNA, 18. 5. 2024

 1. ročník závodu týmů brněnských radnic na dračích lodích

Nápad na zorganizování teambuildingu na dračích lodích pro brněnské radnice se rodil v hlavách našeho týmu postupně. Asi největší motivací pustit se do práce, je úspěch závodů dračích lodí na Slezské Hartě, které již 10. rokem v rámci místního festivalu organizujeme.

Na sever Moravy zavítá každý rok přes 1 000 závodníků!

Na první závod na Slezské Hartě se přihlásily 4 posádky velkých dračích lodí – velké dračí lodě jsou pro 20 pádlujících a 1 bubeníka. Dnes je kapacita zastropována na čísle 60, což znamená, že závodů dračích lodí se zúčastní přes 1 000 závodníků!


Ilustrativní obrázek ze závodů dračích lodí na Slezské Hartě 2023

Závody mají pevný formát a bojuje se o pohár Mikroregionu Slezská Harta a o pohár Moravskoslezského kraje.

A právě v závodu o pohár Mikroregionu Slezská Harta se tradičně potkávají posádky místních starostů a starostek. Nadšení, bojovný duch a radost z jakéhokoliv výsledku těchto týmů byla pro nás tou největší inspirací oslovit také starosty a starostky z brněnských městských částí.

9. ročník festivalu Dračí lodě Slezská Harta, 2023

Společný teambuilding brněnských radnic

Myšlenkou závodu O POHÁR MĚSTA BRNA je tedy takový teambuilding týmů reprezentující brněnské městské části obohacený o zážitek závodu na dračích lodích.

Ilustrativní obrázek ze závodů dračích lodí na Slezské Hartě 2023

 

Věříme, že se nám společně podaří v Brně, ve městě „Draka“, vytvořit tradici setkání týmů „brněnských radnic“ u vody, kdy členové posádek vymění pracovní dress code za sportovní outfit a ponoří se do mystické atmosféry bájných vodních draků.

Věříme, že v sobotu 18. 5. 2024 nám bude všem přát počasí, užijeme si sluníčko, napínavé závody dračích lodí a spoustu zábavy.

S pozdravem
Probuď v sobě sílu draka a pozvedni svůj tým!
Torrsen Team I Dračí lodě Brno

Rozhovor - Tým z Králova Pole - Zuzana Olga Artimová

O POHÁR MĚSTA BRNA 2024

1.ročník závodu týmů brněnských radnic na dračích lodích

Tým z Králova Pole

Jedním z prvních přihlášených týmů na závod dračích lodí je tým z Králova Pole, ve kterém bude také závodit paní místostarostka Zuzana Olga Artimová, která se dračím lodím věnuje již několik let. A nám se podařilo, před historicky prvními závody brněnských radnic, paní místostarostku pozvat k rozhovoru.

 • Paní místostarostko, co říkáte na myšlenku uspořádat společný teambuilding pro brněnské radnice?

Uspořádání teambuildingu pro brněnské radnice je výborný nápad. Pádlování na dračích lodích je sport, při kterém si můžeme užít spoustu legrace a současně je to kvalitní sportovní výkon. Závody dračích lodí nejsou jen záležitostí závodníků, ale i jejich fanoušků, kolegů, rodiny.

 • Říká se, že teambuilding na dračích lodích je nezapomenutelným týmovým prožitkem. Souhlasíte s tím?

V malé dračí lodi s deseti pádlujícími draky vlastně závodí celá „fotbalová jedenáctka“. Je to týmový sport, kde nejde jen o hrubou sílu, ale i o souhru všech členů posádky. Všichni v lodi musí pádlovat stejně, nikdo není nejlepší a nikdo není nejhorší. Taková posádka pak patří mezi vítěze. Myslím si, že při společném sportovním výkonu překročíme svůj stín a zjistíme, že když společně táhneme za jeden provaz, tak můžeme udělat spoustu dobrých věcí.

Ilustrativní obrázek ze závodů dračích lodí na Svratce

 • Letošní závody v Brně se pojedou na malých dračích lodích pro 10 pádlujících a 1 bubeníka či bubenici. Koho jste oslovili do týmu?

Královopolská radnice oslovila zaměstnance radnice a v této chvíli již máme obsazeny 4 lavičky z pěti. Zbytek posádky doplníme zastupiteli – jsme přece jeden tým. Ještě uvažujeme nad nominací bubenice. Tady to ještě máme otevřené.

 • Na závodech dračích lodí na Slezské Hartě mají posádky dresy či trička v barvách své obce. Někteří dokonce vymyslí kostým pro svého bubeníka či bubenici. Prozradíte nám, jak se připravuje na své první závody v Brně „tým z Králova Pole“?

Královopolská radnice připravuje pro svoje závodníky sportovní dresy. Jejich potisk je prozatím tajný. To nemůžeme naší konkurenci prozradit 😊. Teď se v Brně pojede 1. ročník. Myslím si, že se závodníci teprve musí rozkoukat a „nasát“ tu úžasnou atmosféru. Závody na Slezské Hartě jsou již tradiční. Obce z regionu tím žijí a účast na závodech je pro ně prestižní. Měla jsem tu čest trénovat posádku jedné obce. Po tréninku závodníků přišli další obyvatelé obce, většina z nich si pádlování vyzkoušela a bavilo je to, společně si to užili – a to je pro trenéra největší odměna.

 • Paní místostarostko, dovolte mi závěrečnou otázku. Většina brněnských starostů či starostek nemá žádnou zkušenost s dračími loděmi. Co byste jim vzkázala? Co myslíte, že by společné setkání „u vody“ mohlo týmům z radnic přinést?

Královo Pole jde do tohoto závodu jako nováček. Já jsem jediný člen posádky, který se tomuto sportu věnuje. Těšíme se na setkání s kolegy z jiných městských částí tentokrát u vody, a ne u jednacího stolu. U vody je to jiné. Když chcete někoho poznat, vezměte ho na vodu. Když se spřátelíte u vody, je to napořád.

Ilustrativní obrázek ze závodů dračích lodí na Svratce

Věříme, že v sobotu 18. 5. 2024 nám bude všem přát počasí, užijeme si sluníčko, napínavé závody dračích lodí a spoustu zábavy.

Děkuji Vám za rozhovor.

S pozdravem
Probuď v sobě sílu draka a pozvedni svůj tým!
Torrsen Team I Dračí lodě Brno

Předběžný časový harmonogram závodu:

Předběžný časový harmonogram závodu:

Sobota 18. 5. 2024

09.00 – 09.30 hod  porada kapitánů – odevzdání posádkových listů
10.00 – 14.30 hod  závod na 100m – rozjížďky, opravné jízdy, semifinále, finále
15.00 – 17.00 hod  závod na 1 míli 
17.30 – 18.00 hod  defilé vítězů, předání cen

Kategorie - pravidla - Trať závodu

Kategorie:
DL10 OPEN –             10 pádlujících (min.8) – posádka bez omezení věku a pohlaví.
DL10 WOMEN –        10 pádlujících (min.8) – čistě ženská posádka.
DL10 MIX –                10 pádlujících (min.8) – posádce musí být minimálně 4 pádlující ženy.
JUNIOŘI MIX –          10 pádlujících (min.8) – členové posádky můžou mít maximálně 18let. (MIX-minimálně
                                      4 pádlující juniorky
)

Všem posádkám dodá kormidelníka pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka s průkazem vůdce malého plavidla a zkušeností ve vedení dračí lodi při závodech, kterého schválí pořadatel.

Každá posádka musí být bubeníka staršího 12ti let, pokud je mladší 15ti let, pak je povinen mít plovací vestu.

Pro všechny kategorie platí, že se závod v dané kategorii koná v případě účasti více než tří posádek.

Soutěžní pravidla:
V souladu s mezinárodními pravidly dragonboat race. Kapitánům budou pravidla vysvětlena na poradě. Týmy budou rozlosovány předem do rozjížděk po 2lodích. Ihned následují opravné jízdy, dále semifinálové jízdy a finále.   Do semifinálových a finálových jízd se týmy nasazují dle postupového klíče, který bude sdělen kapitánům na poradě. 

Trať závodu:
100m – startuje se ve třech drahách. Cíl bude zaznamenán digitální kamerou.
1 „brněnská“ míle – startuje se intervalově bez pevných startovacích bloků, v pořadí dle výsledků na 100m, startér srovná posádku a vydá povel ke startu. Závod se jede na jednu otáčku. Brněnská míle je asi skoro možná přibližně 1,6 kilometru.

Přihlášky a startovné

Startovné:
6.500,- Kč za přihlášenou loď/kategorii – zaplaceno do termínu uzávěrky přihlášek, jinak 7.500,- Kč, druhá loď/kategorie stejného týmu 3.000,- Kč, třetí loď/kategorie stejného týmu 2.000,- Kč, každá další loď/kategorie stejného týmu 1.000,- Kč. Páteční trénink pro nesportovní posádky 3.000,- Kč bez DPH. Potřeba připsat do poznámky v přihlášce požadovaný termín tréninku, celkem 1hod v rozmezí 16.00 – 20.00hod.

Startovné pro Juniorské posádky:
50%z uvedených cen

Startovné pro firemní týmy, včetně vloženého závodu Reality Dragons:
12.000,- Kč bez DPH na základě smluvního vztahu.
Páteční trénink 3.000,- Kč bez DPH. Potřeba připsat do poznámky v přihlášce požadovaný termín tréninku, celkem 1hod v rozmezí 16.00 – 20.00hod.

Startovné vloženého závodu „O pohár města Brna 2024“:
6.500,- Kč bez DPH na základě smluvního vztahu.
Páteční trénink 3.000,- Kč bez DPH. Potřeba připsat do poznámky v přihlášce požadovaný termín tréninku, celkem 1hod v rozmezí 16.00 – 20.00hod.

 

Číslo účtu pro placení startovného 2500493939/2010 – do poznámky prosím napište název posádky za kterou platíte a název závodu.

 

Startovné zahrnuje:
Pro všechny kategorie startovné zahrnuje zapůjčení dračí lodi s vybavením včetně pádel, účast na sobotním závodě (pro první 3 týmy v každé kategorii věcné ceny).

Uzávěrka přihlášek je v pondělí 13. 5. 2024 – nebo v okamžiku naplnění stavu 20 startujících posádek.

Informace

Ředitel závodu:                                     Michal Osička

Vyhlášení vítězů a předání cen:       Proběhne po absolvování rozhodujících jízd. Každý tým na 1. – 3.  místě obdrží pohár a
                                                                   věcné ceny.

Doplňující informace:

Parkování:                                               na volně přístupných parkovištích u loděnice. V areálu loděnice není
                                                                    možnost parkovat a vozidlům nebude umožněn vjezd do areálu

Občerstvení:                                            zajištěno v areálu loděnice.

WC a sociální zařízení:                           V prostoru závodiště k dispozici v dostatečné kapacitě.

 

Pořadatel zajistí službu první pomoci.

Obecné dotazy:                                          info@torrsen-sports.cz
Ředitel závodu:                                           Michal Osička,      tel.: 608 654 609, osicka@torrsen-sports.cz
Komunikace, marketing:                           Tomáš Blaška,       tel.: 725 606 745, blaska@torrsen-sports.cz

V Brně dne 10. 2. 2024

 Tomáš Blaška

propozice KE STAŽENÍ

Zde si můžete stáhnout kompletní propozice ve formátu PDF

Výsledková listina závodu

výsledková listina ročníku 2022 ke stažení „zde“
výsledková listina ročníku 2024 včetně kompletního rozpisu je stažení „zde“.

Fotogalerie

Fotogalerie „zde“

  Tak zase za rok...

  Dny

  :

  Hodiny

  :

  Minuty

  :

  Vteřiny

  Logo Torrsen Sports