Ahoj draci a dračice,
sezóna závodů dračích lodí 2022 je těsně před námi. Rádi bychom vás s Michalem informovali o novinkách a jsme pyšní, že se nám podařilo jich tolik připravit.

  1. Obnovujeme TORRSEN CUP– dle našeho názoru v ČR chybí pohárová soutěž, kde si posádky přijdou opravdu na pěkné ceny. Nemyslím jen na posádku na prvním místě, ale mám na mysli i posádky na 2., 3. a dokonce i na 4. místech. Společnost Torrsen Sports se rozhodla, že pro vítěze tohoto poháru v kategorii uvolní 20.000,- Kč, pro druhé místo 15.000,- Kč, pro 3. místo 10.000,- Kč a pro 4. místo 5. 000,- Kč. Co si posádky za tuto finanční prémii pořídí záleží jen na nich. Bližší informace v připojeném souboru (zkrácená pravidla a úvod do série závodů dračích lodí Torrsen CUP 2022.pdf)

  2. Termínová listina – na našich webových stránkách je kompletně vypsaná termínová listina. Propozice jsou již přidány až po Brněnský festival dračích lodí, tyto budou doplněny nejpozději do 14 dnů. Ostatní budou doplňovány průběžně.
  3. Máme rádi dlouhé tratě– ano je to tak. V roce 2022 jsou pro vás připraveny celkem 4, resp. 5 závodů na dlouhých tratích. Uherské Hradiště, Brno, Malé dračí lodě na Svratce, Trenčín a Prestige Cup. Doufáme, že máte přes zimu hodně natrénováno v posilovnách a na běžkách, ať to můžete zúročit na vodě.

  4. Snažíme se podporovat velké dračí lodě (DL20)– v posledních letech byl celkem vidět odklon od “dvacítkových” lodí. Pořád registrujeme vaši poptávku. Chceme dát velkým lodím ještě šanci. Torrsen Sport s.r.o. organizuje letos přibližně 20 závodů, z toho 11 může být také dvacítkových. Věříme, že se posádkám podaří dát dohromady. Podařilo se nám zapojit sportovní posádky do klasických fun závodů sport. Rozšiřujeme tak rozsah kategorií těch největších dračích festivalů Slezská Harta a Křetínka, Břeclav apod.

  5. Navazujeme na přerušenou spolupráci s Českou asociací dračích lodí– na základě společné schůzky s Petrem Klimberou opětovně začínáme spolupracovat s Českou asociací dračích lodí. První velký společný závod bude Brněnský festival dračích lodí v červnu na brněnské přehradě. Na tomto závodě porovnají svoje síly posádky z celé České republiky včetně posádek Českého poháru. Jak tomu bývalo v minulosti.

  6. Můžete se těšit na mnoho nových lodí– přes zimu se u nás nespalo a došlo k nákupu nových lodí. Desítkové lodě budou nové všechny, Dvacítkové větší část. Pokud bude mít některá posádka zájem o použité funkční lodě určitě nalezneme nějaké řešení. Už jenom proto, že nám záleží na průběžném rozvoji a rozmachu našeho sportu, který máme tolik rádi.

 

Za Torrsen sport s.r.o.
Tomáš Blaška a Michal Osička

.