Ohlédnutí za 2. ročníkem Slováckého draka v Uherském Hradišti

V sobotu 7. 8. 2021 se společnost Torrsen Sports s.r.o. spolupodílela na pořádání 2. ročníku závodu dračích lodí v Uherském Hradišti pod názvem Slovácký drak. Jak tento závod a jeho atmosféru vnímal hlavní pořadatel Aleš Vaculík z domácí posádky Žíznivé saně si můžete přečíst níže.

Přátelé dračího sportu, chtěl bych se jen krátce ohlédnout za proběhnuvším 2.ročníkem našeho Slováckého draka. Myšlenka tohoto závodu se urodila přesně před rokem a půl v mé a hlavě Michala Konvaliny, který se ještě loni sám akce zúčastnil a myslím, že už tehdy si oblíbil krásné prostředí města Uherské Hradiště. Společně jsme u nás plánovali i případné pokračování dračí ligy a mnoho jiného. Bohužel nás Michal zcela nečekaně opustil, ale věřím a nakonec letošní druhý ročník to i potvrdil, že se kluci z Torrsenu akce chopili tak, jako by tady s nimi Michal byl a za to jim patří velký dík. Osobně věřím, že nás Michal shůry sledoval a držel nad nám ochrannou ruku.
Letošní závod proběhl s malou komplikací, kterou si na nás připravila sama řeka a popravdě, ještě v pátek ráno nebylo zcela jisté, zda-li se závod uskuteční. Obavy se nakonec nepotvrdili a závod proběhl, jak měl, byť v malinko těžších podmínkách, ale s těmi jsme se všichni společně popasovali s grácií správných závodníků.
Vím, že někteří z Vás se vyjádřili k tomu, že je malinko škoda, že z loděnice není vidět na závodiště, ale pracujeme s tím, co máme a nakonec i tímto je náš závod prostě malinko jiný a specifický. Nakonec i na Pálavě je závodiště zcela mimo základny týmů a všichni to tak bereme a máme to rádi. Ovšem vězte, že neusneme na vavřínech a budeme se snažit dále pracovat a náš závod dále posunovat tak, aby se Vám u nás líbilo, a vždy jste se k nám rádi vraceli. Proto třeba skvělý nápad našeho Kuby se stany a názvy týmů v duchu velkých světových a evropských akcí, které jsme sami navštívili a řekli jsme si, že to bude něco, co nikde jinde u nás není. Ovšem do budoucna bude toto privilegium asi malinko omezené pro nejrychleji přihlášené posádky, protože tak velké množství stanů a setů není logisticky úplně jednoduché zajistit. Tímto bych chtěl zároveň velmi poděkovat našemu generálnímu sponzorovi Jakubu Melenovskému za pivo, pivní ceny pro závodníky a toto technické zázemí..
Závěrem bych moc rád Vám všem zúčastněným posádkám chtěl poděkovat za Vaši účast, skvělé sportovní výkony i ve ztížených podmínkách a také za Vaši příkladnou disciplinovanost při pohybu v prostorách loděnice na lodích i okolí. Tím jste nám to velmi usnadnili a bylo pro nás velkou ctí se o Vás všechny starat.

Za celý tým Žíznivých Saní Vás zdraví Aleš

Připomenutí atmosféry závodu na videu televize TVS >>zde<<